Salı , 28 Şubat 2017
Son Dakika

Şimşek Ünye Belediye Başkan Aday Adayı’yım Dedi

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Eski Başkanı Hasan Şimşek, müracaatların son gününde AK Parti’den Ünye Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. İngiltere’de bulunan Şimşek, aday adaylığı müracaatını Londra’dan yaptığını belirtti.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası(ÜTSO) Eski Başkanı işadamı Hasan Şimşek, Ak Parti’den Ünye Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Müracaatların son gününde aday adaylık başvurusunu yapan Şimşek ile birlikte Ak Parti’de aday adayı sayısı 8 oldu.

Aday adaylığı ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Hasan Şimşek, “Şimdiye kadar üstlendiğim tüm görevlerde tek amacım Ünye’yi daha çağdaş, uygar ve zengin bir şehir yapmak olmuştur. Bu yolda en önemli ve etkili görevin belediye başkanlığı olduğunu düşünüyorum. Çünkü yerel yönetim bir şehri yaşanabilir bir yer yapmakta en etkin organizasyon. Bir şehrin yöneticisinin ufku açık, girişimci, takım çalışmasına yatkın ve halkla iç içe olması gerekir. İyi bir ekiple çalışmalı şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışına sahip olmalıdır. Dünyayı tanımalı, uygar bir kentin gereklerini kendi şehrine uygulayabilmelidir. Gerek siyasal yaşantımda gerekse STK’larda yaptığım yöneticilik yıllarımda bu ilkeleri her zaman düstur edindim. Şimdi Ünye’ye hizmet zamanı, birikimlerimle, sosyal ve siyasal çevremle, Ünye’yi bir eğitim ve teknoloji kenti yapmayı, çağdaş ve yaşanabilir bir şehir inşa etmeyi planlıyorum. Şimdiye kadar yaptığım ve yaptırdığım araştırmalarla çalışmalarla Ünye’nin ve çevresinin sorunlarını, olanak ve kaynaklarını yakından biliyorum. Ünye gerçekten iyi yönetilmeyi hak eden bir şehir. Örnek bir şehir ve imrenilen bir kent için aday olduğum” dedi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

ÜNYE